Dnia 20 maja 2026r. w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Pawłowie odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych „O Pióro Wójta” .
W myśl słów Janusza Korczaka „Błąd w mowie i piśmie jest jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz”, odbyła się zdrowa rywalizacja 23 reprezentantów ze wszystkich szkół gminy Sośnie.
Chociaż ortografia jest piętą achillesową wielu uczniów, to uczestnicy konkursu poradzili sobie doskonale z ortograficznymi haczykami. W tym roku uczniowie wykazali się świetną znajomością zasad. W każdej kategorii odbyły się dogrywki, by wyłonić mistrza. Każde „ó”, „ż” i „h” było na wagę zwycięstwa.
XIX Gminny Konkurs Ortograficzny był sprawdzianem umiejętności ortograficznych uczestników. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze zajmując I i III miejsca w kategorii klas VII-VIII, II miejsce w kategorii IV-VI i III miejsce w kategorii I-III.
Wyniki XIX Gminnego Konkursu Ortograficznego.
grupa I – klasy I-III szkół podstawowych
I miejsce, tytuł Mistrza Ortografii Gminy Sośnie zdobyła Antonina Kałka – Zespół Szkół w Granowcu.
II miejsce Maria Woycikiewicz – Zespół Szkół w Granowcu.
III miejsce Nadia Sieraczek – Szkoła Podstawowa w Pawłowie
grupa II – klasy IV-VI szkół podstawowych
I miejsce, tytuł Mistrza Ortografii Gminy Sośnie zdobył Przemysław Stasiak – Szkoła Podstawowa w Sośniach
II miejsce – Zofia Duczmal – Szkoła Podstawowa w Pawłowie
III miejsce – Anna Gąbka Zespół Szkół w Granowcu
grupa III – kl. VII -VIII
I miejsce, tytuł Mistrza Ortografii Gminy Sośnie zdobyła Alicja Duczmal- Szkoła Podstawowa w Pawłowie
II miejsce Maja Malicka – Szkoła Podstawowa w Cieszynie
III miejsce Laura Bednarek- Szkoła Podstawowa w Pawłowie
„Mistrzowie Ortografii” odebrali przepiękne pióra, dyplomy oraz książki z rąk Wójta Gminy Sośnie Adama Harlaka i Zastępcy Wójta Gminy Sośnie Mileny Pigłowskiej, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Dyrektora SP w Pawłowie.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów!








