Dnia 16 listopada 2017 roku w Zespole Szkół w Granowcu odbył się gminny etap POLICYJNEGO TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE „ NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH”, dla uczniów klasy V. W turnieju udział wzięło 5 uczniów klas V z terenu Gminy Sośnie. Naszą szkołę reprezentowała Dagmara Duczmal, która wygrała szkolne eliminacje . W Granowcu pokonała wszystkich przeciwników i zajęła I miejsce w Gminie Sośnie. Turniej jak co roku prowadzili funkcjonariusze policji z KOMENDY POWIATOWEJ W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM. Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Dagmara Duczmal prezentowała dnia 12 grudnia 2017 roku Gminę Sośnie na etapie powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim. Wykazała się wiedzą z zakresu historii policji, ogólnych wiadomości o pracy policji, wiedzą z zakresu ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy Dagmarze Duczmal za godne reprezentowanie naszej gminy i szkoły.

29 listopada 2017 r. w Odolanowskim Domu Kultury odbył się Rejonowy Konkurs Ortograficzny. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas V-VII szkół podstawowych z gmin Sośnie i Odolanów.

Celem konkursu była promocja kultury języka polskiego, uświadomienie konieczności dbania o czystość języka, ukazanie znaczenia ortografii dla współczesnego użytkownika polszczyzny oraz integracja szkół podstawowych sąsiadujących ze sobą gmin.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Dagmara Duczmal, która zajmując III miejsce dowiodła, że język polski jest jej bliski i nie straszne są jej haczyki ortograficzne.

Dagmarze gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów!

Dnia 5 października 2017 roku w Zespole Szkół w Cieszynie odbył się  GMINNY KONKURS KRAJOZNAWCZY pod hasłem „ GMINA SOŚNIE W DOLINIE BARYCZY MOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ”. Głównym celem  konkursu było propagowanie walorów przyrodniczych i turystycznych Gminy Sośnie oraz Doliny Baryczy. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjum. Na początku konkursu uczniowie rozwiązywali test składających się z pytań otwartych i zamkniętych. Następnie przedstawiali ciekawostki architektoniczne typowe dla swoich miejscowości. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI Aleksandra Durska i Joanna Kędzierska. Dziękujemy uczennicom za przygotowanie do konkursu i ciekawą prezentację pt. „SPACER PO CHOJNIKU”