Image1 Image2 Image3
Projekt "Podróże do krainy baśni"

Dofinansowany ze środków Programu ,,Działaj Lokalnie VII" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Lokalną Organizację Grantową Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy".

Warsztaty aktorskie dla najmłodszych. Projekt dający szansę stać się aktorem. Najmłodsi samodzielnie pod okiem fachowców wykonają scenografię, staną na prawdziwej scenie przed publicznością wśród której znajdą się babcie i dziadkowie - a jak wiadomo nic nie daje takiego poczucia dumy jak podziwianie talentów wnuczków. Wcześniej na zajęciach z muzyki najmłodsi nauczą się prawdziwej choreografii, poćwiczą poprawną dykcję. Zwieńczeniem projektu będzie wyjazd do teatru, gdzie dzieci będą mogły porównać swoją grę z grą prawdziwych aktorów. Projekt mogący przyczynić się do rozwoju pasji wśród młodych aktorów. Kto wie, może uda nam się podziwiać któregoś z nich na teatralnych deskach?

Spotkanie inauguracyjne

21 września miało miejsce inauguracyjne spotkanie uczestników warsztatów teatralnych „Podróże do krainy baśni”. Udział wzięło 15 rodziców i 15 dzieci oraz nauczycielki naszego przedszkola: Renata Babyk, Anna Fabiś i Barbara Cieślińska.Było to spotkanie organizacyjne. Na początku przedstawiona została prezentacja multimedialna pt., „Małe formy teatralne w przedszkolu”. Jej głównym celem było ukazanie rodzicom wielu pozytywnych aspektów zabaw teatralnych, wpływających na rozwój dziecka.Następnie każdy otrzymał terminarz spotkań oraz omówiono cele i plan działań.Na zakończenie dokonano przydziału ról do wybranej baśni, będzie to „Królewna Śnieżka”. Podczas rozmów rodzice wyrazili również swoje oczekiwania względem warsztatów.  Wszystko odbywało się w miłej atmosferze przy kawce i cieście.

 

Wycieczka do Teatru Lalek

W sobotę 14 stycznia 2012r. odbyła się wycieczka do Teatru Lalek we Wrocławiu, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy warsztatów teatralnych "Podróże do Krainy Baśni" oraz wolontariusze współpracujący podczas realizacji całego projektu. Wyjazd autokarem nastąpił w godzinach popołudniowych spod budynku Zespołu Szkół w Pawłowie. Spektakl pt.; "Konik Garbusek" trwał ok. 1,5 godziny, zarówno dzieciom jak i dorosłym bardzo podobało się widowisko na prawdziwej scenie Teatru. Po zakończeniu wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie w budynku Teatru Lalek.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda na małą przekąskę.Pełni wrażeń i w wesołych nastrojach wróciliśmy do domu.

 

Dzień Babci i Dziadka - przedstawienie

W ramach prowadzonych dotychczas  zajęć przygotowywaliśmy dekoracje oraz stroje dla występujących aktorów. W dniu 19 stycznia br. w Sali Wiejskiej w Chojniku nastąpił punkt kulminacyjny całego przedsięwzięcia – przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyły nasze kochane babcie i dziadkowie, aby podziwiać nabyte umiejętności swoich wnuków i wnuczek. Przybyli również zaproszeni goście: władze lokalne, przedstawiciele z  Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" z Milicza, rodzice oraz nauczyciele uczestniczący w warsztatach, którym wręczono piękne słoneczniki i kartki wykonane podczas warsztatów. Na tle scenografii z bajki "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków", którą wykonali rodzice wraz z panią dekorator, wystąpiły damy dworu, krasnoludki, macocha, królewicz, leśniczy, zwierzątka i Królewna Śnieżka w  bajkowych strojach uszytych przez zręczną panią krawcową. Przy dźwiękach wesołej muzyki oraz smacznym cieście goście i dzieci bawili się wspaniale. Ponieważ było to podsumowanie warsztatów teatralnych, pani dyrektor Jolanta Gąbka wręczyła wszystkim uczestnikom, wolontariuszom oraz sponsorom pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 

Podsumowanie projektu

Projekt warsztatów teatralnych „Podróże do krainy baśni” miał swój początek 21 września 2011 r. Udział wzięło 15 rodziców i 15 dzieci oraz nauczycielki naszego przedszkola: Renata Babyk, Anna Fabiś i Barbara Cieślińska. Najmłodsi samodzielnie pod okiem fachowców mogli przyczynić się do rozwoju swoich pasji aktorskich. Głównym celem było ukazanie rodzicom wielu pozytywnych aspektów zabaw teatralnych. Zwieńczeniem projektu był wyjazd do teatru we Wrocławiu, gdzie dzieci mogły porównać swoją grę z grą prawdziwych aktorów. Na zakończeniu projektu - w czwartek, 19 stycznia 2012 roku, w Sali Wiejskiej w Chojniku- nasi  utalentowani podopieczni stanęli na prawdziwej scenie przed publicznością wśród której znajdowały się Babcie i Dziadkowie. Jak wiadomo nic nie daje takiego poczucia dumy jak podziwianie swych wnucząt.
Na zakończenie oficjalnej uroczystości Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Pawłowie - Jolanta Gąbka - serdecznie podziękowała Wszystkim uczestnikom projektu, który realizowano w godzinach popołudniowych, pamiętając o Rodzicach i Darczyńcach, którzy przez cały ten okres wspierali projekt wyraźnie podkreślając, że prace wykonano w ,,czynie społecznym”.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym  w nasz projekt.

 

Jasełka w przedszkolach

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszych przedszkolach. W tym roku również postanowiłyśmy przeprowadzić tę uroczystość, integrując tym samym całą społeczność przedszkolną oraz ich najbliższych.

Wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując zaproszonym gościom umiejętność prezentowania swoich umiejętności wokalno - recytatorskich przed większym gronem, rozpoczęłyśmy tym samym magiczny dla nas wszystkich czas - czas Bożego Narodzenia. W dniu poprzedzającym uroczystość odbyła się próba generalna. Szczególnie trudne w tym dniu było utrzymanie ładu organizacyjnego w grupie, ze względu na rozpierającą dzieci radość z powodu występów. Z tego też powodu poświeciłyśmy dużo uwagi na angażowanie dzieci do pomocy podczas organizowania uroczystości: przygotowanie scenografii, strojów, ustawianie krzesełek i stolików.  Wreszcie nadszedł oczekiwany moment, zaczęli pojawiać się pierwsi goście. Opowieść świąteczna była niezwykle nastrojowa i pięknie przedstawiona przez przedszkolaków. Kończąc występ wspólnie z dziećmi obsypaliśmy gości sztucznym śniegiem i złożyłyśmy wszystkim życzenia, a następnie zaprosiłyśmy gości na słodki poczęstunek. Był to piękny, natchniony czas dla wszystkich uczestników tej uroczystości.

Rodzice bardzo pomogli w przygotowaniu tej ważnej dla nas wszystkich uroczystości przygotowując dla swoich pociech stroje, za co bardzo serdecznie dziękujemy!!!

 


Strona 1 z 2