Image1 Image2 Image3
Projekt - "Jesteśmy cząstką przyrody i obrońcami jej urody"

Uprzejmie informujemy, iż uczniowie Zespołu Szkół w Pawłowie biorą udział w XI edycji konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Celem nadrzędnym projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej i prokulturowej,  promującej aktywne spędzanie wolnego czasu oraz ukazanie walorów przyrodniczych i kulturowych naszej małej ojczyzny wśród uczniów szkoły, przedszkola oraz mieszkańców lokalnego środowiska.

Założenia projektu realizujemy od 1 marca do 31 października 2011 roku, a sprzymierzeńcami naszych działań są: Dyrektor, Nauczyciele, Rada Rodziców, Patryk Majchrzak – laureat konkursu fotograficznego NATIONAL GEOGRAPHIC, Rada Sołecka, Nadleśnictwo Antonin – Leśnictwo Bronisławka, Leśnictwo Możdżanów, Wojskowe Koło Łowieckie Sokół we Wrocławiu, firma Rolkom, Państwowa Straż Pożarna we Wrocławiu.Wyprawa w poszukiwaniu miejsc z piękną przyrodą i tych zaśmieconych

Potrzeba świeżego powietrza i spacerów towarzyszyła nam przez cały rok. Zorganizowana w czerwcu wycieczka do lasu była idealnym pomysłem na spędzenie czasu w relaksującym otoczeniu przyrody oraz  pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą. Spacer po lesie był dla naszych uczniów wspaniałą przygodą i możliwością odkrycia  fascynującego świata roślin i zwierząt. Ale nie tylko relaks był celem naszej wyprawy. Pieszą wycieczkę do lasu uczniowie wykorzystali w celu poszukiwania miejsc z piękną przyrodą jak i tych zaśmieconych, które uwiecznili na fotografiach. Wykonane zdjęcia posłużą nam do propagowania troski o otaczające nas piękno i reagowania na niszczenie środowiska.

 

Czytaj dalej…
 

Wycieczki piesze na świeżym powietrzu

Świeże powietrze, piękne krajobrazy dookoła, zieleń pachnąca wiosną- wszystko to zachęca nas do przespacerowania się i podziwiania otaczających nas zakątków. Uczniowie klasy II jako cel swojej pieszej wycieczki wybrali pobliskie łąki, lasy i ogrody. Podglądali dary natury -  rozpoznawali rosnące warzywa, obserwowali żyjące wśród nas stworzenia. Przeżyli lekcję przyrody na łonie natury. Podobnie  klasy IV-VI wybrały się na niecodzienny spacer z kijkami nordic walking. Podczas przemarszu obserwowali zakątki, które warto uwiecznić na fotografii. Okazuje się, że w naszej okolicy jest wiele pięknych miejsc.

Kliknij, aby przejść do galerii

 

Wypalanie traw - bezmyślność człowieka

W poniedziałek 30. maja odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I-VI oraz przedszkolaków z pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu- panem Tomaszem Chmieleckim. Celem spotkania było wysłuchanie pogadanki na temat skutków wypalania traw dla całego ekosystemu. Zaproszony gość poinstruował nas ponadto, jak zachować się w przypadku dostrzeżenia pożaru, opowiedział nam, na czym polega praca strażaka na co dzień, a także udzielił odpowiedzi na liczne pytania zainteresowanych. Niektórzy chłopcy mieli również okazję przymierzenia oryginalnego stroju strażaka.

Kliknij, aby przejść do galerii.

 

Plener fotograficzny

Miłośnicy fotografii wraz z  fotografem Patrykiem Majchrzakiem- zdobywcą nagrody National Geographic wyruszyli na warsztaty fotograficzne w plenerze. Podczas wyprawy w teren, pod okiem fachowca uczestnicy warsztatów odbyli praktyczną naukę fotografowania walorów przyrodniczych. Zapoznali się  z zasadami wykonywania zdjęć przy świetle naturalnym,  na odległość oraz jak uniknąć efektu „dużego nieba”. Podczas wyprawy uczestnicy wspólnie oglądali zdjęcia i omawiali efekty swojej pracy.  Wszyscy dobrze wiemy, że „praktyka czyni mistrza”, więc od dziś uczniowie naszej szkoły wzbogacili się o nowe umiejętności.

 

Czytaj dalej…
 

Warsztaty fotograficzne

W czerwcu w naszej szkole z udziałem Patryka Majchrzaka - zwycięzcy  konkursu National Geographic - odbyły się warsztaty fotograficzne przeznaczone dla początkujących  fotoamatorów, którzy w oryginalny sposób chcieli sobie przyswoić  i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej. Były one  idealnym wyborem dla osób, które pragnęły poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć. Warsztaty prowadzone były w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omówiono zagadnienia z podstawy fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć.

 


Strona 1 z 2