Zgodnie z planem zamontowaliśmy bramki na naszym boisku. Dzięki wspólnej pracy rodziców, uczniów i pracowników szkoły udało nam się wykonać następne zadanie projektowe. Pan Grzegorz wymierzył nam boisko, na którym zamontowaliśmy bramki. Mamy nadzieję, że trawa będzie rosła i już niedługo wspólnie zagramy w piłkę nożną.

Nasz mały sukces. Ogromna frekwencja na warsztatach z dietetykiem. 27 września 2017r w Szkole w Pawłowie w kolejnym kroku działań projektowych odbyły się warsztaty z dietetykiem dla dzieci i dla dorosłych. Przeprowadziły je Panie: Iwona Franke  i Joanna Walkowska. Frekwencja była miłym zaskoczeniem dla organizatorów. W spotkaniu  wzięło udział ponad 40 osób dorosłych i 50 dzieci.

W pierwszym tygodniu września udało nam się wykonać wiele zaplanowanych prac na naszym boisku. We wtorek 5 września Panowie Stanisław Leśniak i  Józef Wysota - rolnicy  a jednocześnie dziadkowie naszych uczniów zasiali trawę. Pan Zygmunt Karkoszka sąsiad zza miedzy szkolnej, który również jest rolnikiem wysiał nam nawóz. Następnego dnia czynnie do prac włączyli się nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły porządkując boisko- wyzbierali kamienie , które pojawiły się  po uprawie ziemi. Ostatnim etapem prac po zasiewie było uwałowanie nawierzchni. Serdecznie wszystkim dziękujemy. Teraz czekamy aby aura dopisała i nasza trawka  wyrosła.

W ramach naszych działań projektowych organizujemy warsztaty z dietetykiem. Warto zadbać o swoje zdrowie w każdym wieku, dlatego zapraszamy  dzieci, młodzież i dorosłych. Jeśli chcecie się dowiedzieć o zdrowym odżywianiu, otrzymać zestaw materiałów informacyjnych, a także skosztować zdrowych przekąsek to zapraszamy na spotkanie  27  września 2017r od godziny 17.00 w budynku Szkoły w Pawłowie. Czekamy!!!

Doskonale układa się nam współpraca  z  rodzicami przy realizacji następnego etapu prac przy przygotowaniu gruntów do zasiewu trawy. Pan Marian Wysota rodzic naszych uczniów jako doświadczony rolnik  udzielił nam fachowych rad oraz wykonał zaplanowane prace 24 sierpnia br.

1 sierpnia 2017 roku nasz projekt „ruszył z posad”, pierwsi wolontariusze zgłosili chęć udziału w pracach organizacyjnych jak i polowych. Zaczęliśmy od rekrutacji, następnie opracowaliśmy plakat reklamujący nasze działania,  na koniec najważniejsza rzecz, czyli prace porządkowe na boisku szkolnym, którego modernizacja jest głównym celem projektu. Prace polegały na przygotowaniu terenu pod nową nawierzchnię.

18 lipca 2017 roku w siedzibie Stowarzyszenia Działaj Lokalnie w Miliczu została podpisana umowa dotycząca projektu "O zdrowie dbamy bo w piłkę gramy ".W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół w Pawłowie umowę podpisała Pani prezes Justyna Molska, której towarzyszyły Pani dyrektor ZS w Pawłowie Lucyna Horl oraz członkini stowarzyszenia  Małgorzata Mokwińska. Podczas spotkania można było uzyskać szereg cennych informacji dotyczących  II naboru, zasad realizacji projektu, podstawowych warunków umowy dotacji, rozliczania kosztów projektu itp. Bardzo ciekawym punktem spotkania była możliwość zapoznania się z projektami innych grantobiorców. Wszystkim uczestnikom X edycji Programu Działaj Lokalnie 2017 - GRATULUJEMY!