Dzień Mamy i Taty w tym roku obchodziliśmy 19 czerwca.

Uroczystości przedszkolne z udziałem członków najbliższej rodziny są zawsze ogromnym przeżyciem dla dzieci. Już same przygotowania zarówno upominków, jak i występów, wiązały się z dużą dozą pozytywnych emocji. Słowa wychowawcy, „że to wszystko dla rodziców”, były jak czarodziejska różdżka, która  mobilizowała maluchy do działania.

W związku z tym, że te dwa święta przypadają na czas przedwakacyjny, postanowiliśmy je połączyć z uroczystym zakończeniem roku szkolnego.

W organizację całej imprezy włączyły się mamy naszych wychowanków, a szczególnie mama Mai , pani Jolanta.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną dla Mamy i Taty.

Przekroczenie progu przedszkola to dla wielu dzieci poważne przeżycie. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają rodzice. Aby proces adaptacji dziecka w przedszkolu był miłym przeżyciem, zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty”, który odbył się 30 maja. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal, uczestniczyć w ciekawych zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Na każdego przyszłego przedszkolaka czekał słodki upominek.

W tym roku Dzień Dziecka postanowiliśmy obchodzić już kilka dni wcześniej.

Rodzice naszych wychowanków zaproponowali, aby dzieciom zrobić niespodziankę w postaci upominków. Całą organizacją zakupu zajęła się mama Lenki i Antka.

Każdy z wychowanków otrzymał zabawkę, książeczki i słodycze. Ponadto dzieci otrzymały zabawki od Pani Dyrektor, którymi z radością bawiły się na placu przed szkołą, korzystając ze wspaniałej pogody.

Dziękuję Pani Karolinie za przygotowanie prezentów.