W piątek, 11 maja wybraliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach. Z okazji obchodzonego 8 maja Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dzieci wręczyły wszystkim Paniom własnoręcznie wykonane kwiatki. W wycieczce udział wzięli wychowankowie naszego przedszkola z Pawłowa i Chojnika. Najpierw Pani Dyrektor opowiedziała o pracy w bibliotece i przeczytała dzieciom bajkę.

10 maja odwiedzili nas rodzice i dzieci, które po wakacjach będą chodzić do naszego przedszkola. Przygotowaliśmy dla nich słodki poczęstunek. Maluszki nieco onieśmielone nowym miejscem i liczną grupą przedszkolaków, najpierw nie odstępowały  swoich mam. Bacznie obserwowały starszych kolegów bawiących się na dywanie.

Nasza planeta, Ziemia, jest wspólnym dobrem, dlatego musimy wszyscy troszczyć się o środowisko naturalne, w którym żyjemy. Bardzo ważne jest, aby edukację w tym zakresie rozpoczynać jak najwcześniej. W związku z tym, w naszym przedszkolu prowadzone są liczne zajęcia poświęcone tej tematyce. W tegoroczne obchody Dnia Ziemi postanowiliśmy włączyć rodziców naszych wychowanków, których zaprosiliśmy na zajęcia otwarte. Na kilka dni przed zajęciami, dzieci wykonały  zaproszenia dla rodziców. Nasze zabawy przebiegały pod hasłem „Zielony Dzień w Przedszkolu”. Każdy z uczestników ubrał się w „coś zielonego”.