Dzień Mamy i Taty w tym roku obchodziliśmy 19 czerwca.

Uroczystości przedszkolne z udziałem członków najbliższej rodziny są zawsze ogromnym przeżyciem dla dzieci. Już same przygotowania zarówno upominków, jak i występów, wiązały się z dużą dozą pozytywnych emocji. Słowa wychowawcy, „że to wszystko dla rodziców”, były jak czarodziejska różdżka, która  mobilizowała maluchy do działania.

W związku z tym, że te dwa święta przypadają na czas przedwakacyjny, postanowiliśmy je połączyć z uroczystym zakończeniem roku szkolnego.

W organizację całej imprezy włączyły się mamy naszych wychowanków, a szczególnie mama Mai , pani Jolanta.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną dla Mamy i Taty.

Dzieci zaśpiewały  piosenki, pięknie recytowały wierszyki i wręczyły  upominki, które wykonywały na zajęciach.

W drugiej części przedszkolaczki zaprezentowały montaż słowno – muzyczny związany z całorocznym pobytem w przedszkolu.

Najstarsi wychowankowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i kolorowe książeczki.

Nie zabrakło również, podziękowań i kwiatów dla najbardziej zaangażowanych rodziców.

Po części artystycznej zasiedliśmy do pięknie udekorowanych stolików, na których każdy znalazł coś słodkiego.

I tak, w  miłej atmosferze spędziliśmy wtorkowe popołudnie.