Uroczystość Jasełek od lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w przedszkolu w  Chojniku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały się do występu. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach, przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa.

Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz królowie. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role i wywarły ogromne wrażenie na zaproszonych gościach i rodzicach. Nasze spotkanie połączone było z wizytą Mikołaja. Kiedy dzieci usłyszały głos dzwoneczków były bardzo podekscytowane. Serdecznie powitały gościa i z przyjemnością odebrały prezenty. Na zakończenie, Mikołaj obiecał, że na pewno odwiedzi nas za rok. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć we wspólnym gronie a cała uroczystość doskonale wprawiła nas w świąteczny nastrój.