Uroczystość Jasełek od lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w przedszkolu w  Chojniku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały się do występu. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach, przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa.

Wizyta Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały na gościa. W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment, w którym usłyszeliśmy dźwięk dzwoneczka a do Sali wszedł Mikołaj, który wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Zanim przedszkolaki zostały obdarowane prezentami, zaprezentowały się, śpiewając piosenki, tańcząc i recytując wierszyki. Miłą niespodzianką był prezent przygotowany dla gościa, który dzieci same przygotowały i wręczyły. Podczas spotkania Mikołaj obiecał, że powróci do nas za rok.  Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia. Przedstawienie oraz wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Poznając tradycję Świąt Bożego Narodzenia nie mogliśmy pominąć jednej z nich, jaką jest pieczenie pierników. Przedszkolacy z Chojnika odwiedzili Państwo Dorotę i Tadusza Cygal, gdzie dowiedzieli się jak powstają pierniki od przepisu, po  mieszanie ciasta i samodzielne wykrawanie foremkami. Po chwili pieczenia, unosił się już wspaniały korzenny zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój, a pod czujnym okiem maluchów, wypieki nabierały pięknego koloru.