8 marca, Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodziliśmy również w naszym przedszkolu. Najpierw mali mężczyźni wręczali swoim koleżankom upominki. Były to laleczki z wózkami i słodycze. Prezenty były trafione, bo zaraz wszystkie dziewczynki wybrały się na spacer ze swoimi dziećmi. Dziewczynki podziękowały chłopcom za prezenty, częstując ich słodyczami. Dziękujemy mamie Oliwiera za przygotowanie upominków.

Przedszkolaki biorąc udział w projekcie edukacyjnym „Podróż dookoła świata”, wybrali się w tajemniczą wyprawę do krainy zimna i lodu. Pierwszy kontynent, na którym zarzuciliśmy kotwicę była Antarktyda, wraz z terenami Arktyki. Poprzez całotygodniowy cykl specjalnie przygotowanych zajęć, nasze przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek. Poznały tajniki życia pingwinów, Eskimosów, zwierzęta zamieszkujące tereny wiecznego lodu. Wykonywały prace plastyczne różnymi technikami oraz odkrywały właściwości lodu.