Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który oczekują dzieci jak i dorośli. W dniu 28.03.2018rok, spotkaliśmy się w naszej szkole i przedszkolu na tradycyjnej ,,Święcące Wielkanocnej". Dzieci przedstawiły krótką inscenizację, przypomniały nam  o tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą. Ksiądz Proboszcz  Krzysztof Guziałek poświęcił przygotowane potrawy na stół wielkanocny i złożył życzenia świąteczne. Uroczyste Spotkanie było doskonałą okazją do umilenia dzieciom oczekiwania na święta i wprowadziło wszystkich w Wielkanocny nastrój.

Jak co roku dzieci z przedszkoli w Chojniku i w Pawłowie oraz uczniowie klasy I , II i III naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli: Anny Fabiś, Renaty Babyk, Karoliny Rachuty (która przygotowała piękną dekorację na uroczystość) oraz wychowawców: Izabeli Winieckiej, Renaty Gąbki i Ewy Kuświk, pamiętali o święcie swoich ukochanych Babć i Dziadków. Z tej okazji dzieci i nauczyciele przygotowali uroczyste spotkanie, które odbyło się 26.01.2018r. w Sali wiejskiej w Chojniku.

22. stycznia obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. W tym roku minęło już 155 lat od tego wydarzenia. Upamiętniliśmy je patriotycznym apelem przygotowanym przez uczniów z klasy VII i VI  Powróciliśmy pamięcią także do Powstania Wielkopolskiego - wielkiego sukcesu naszych pradziadów, które dowiodło, że My -  Polacy -  pomimo przeszkód i niepowodzeń nie poddajemy się i walczymy do końca dla wspólnego dobra.