II Edycja Międzygminnego Konkursu Czytelniczego
pod hasłem „W każdej szkole są książkowe mole”

Dnia 27 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół w Pawłowie odbyła się II Edycja Międzygminnego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „W każdej szkole są książkowe mole”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III. Rywalizowali uczniowie z sześciu szkół z terenu Gminy Międzybórz i Gminy Sośnie. Zadaniem uczniów było zapoznanie się z wybranymi legendami o Międzyborzu i z Doliny Baryczy.

W I półroczu roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Zespołu Szkół w Pawłowie wzięli udział w konkursie czytelniczym „Przeczytałeś? – Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki” zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Miał on na celu rozbudzać ciekawość czytelniczą, kształcić umiejętność czytania ze zrozumieniem, doskonalić umiejętność wypowiadania się na temat przeczytanych książek.

W tym roku szkolnym naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Zespole Szkół w Granowcu 31.01.2018r. reprezentowały:

  Nikola Kowalczyk z klasy IV

  Wiktoria Bielska klasa V

  Antonina Kędziora z klas II

  Paulina Kołeczko klasa III

Uczennice te wyłonione zostały w Szkolnym Konkursie Recytatorskim,  który odbył się 29.01. 2018r i cieszył się dużym zainteresowaniem.